Powiatowe Targi Edukacyjne w Olkuszu

Dnia 10 kwietnia 2024 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy pod hasłem „Powiatowy pociąg do edukacji”.

W wydarzeniu tym uczestniczyły uczennice klasy 8 pod opieką pana Jerzego Zyguły.  Na terenie hali zostały przygotowane stoiska wystawiennicze, na których wszyscy chętni mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich typów szkół średnich powiatu olkuskiego oraz zaproszonych placówek oświatowych z powiatów sąsiednich.

Przedsięwzięcia takie dają ósmoklasistom, stojącym przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, okazję do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Uczniowie mogli nie tylko oglądać stoiska, ale również brać czynny udział pokazach - wszystko po to, by zachęcić absolwentów szkół podstawowych do wyboru jednej z promujących się szkół.

Moc wrażeń, wiele możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami placówek oświatowych, bogata oferta informacyjna, tego wszystkiego nasi uczniowie mogli doświadczyć.

Życzymy naszym przyszłym absolwentkom podjęcia świadomej decyzji o dalszej drodze kształcenia.

Jerzy Zyguła