Szkoła Podstawowa w Jeżówce bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości"

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej celem  jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach "Laboratoriów Przyszłości" organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Więcej o programie w linku:

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości otrzymaliśmy kwotę 30 tys. złotych.

Zgodnie z zasadami programu do końca 2021 r. wykorzystaliśmy ponad 60% otrzymanej dotacji na:

- drukarkę 3D Banach School   wraz z notebookiem oraz filamenty w podstawowych kolorach

- gimbal,

- aparat fotograficzny  CANON EOS 2000D wraz z  dodatkowym obiektywem i akcesoriami,

- statyw z akcesoriami Manfrotto Compact Advanced,

- materiał do studia nagrań:  Grenn Screen,

-  mikrofon bezprzewodowy Boya BY-WM4 PRO-K2,

- mikrofon  kierunkowy wraz z akcesoriami,

- zestaw nagłośnieniowy

- Mikrokontrolery FORBOT Z czujnikami i  akcesoriami,

- zestawy konstrukcyjne do edukacji STEAM – Elektroniczna burza mózgów

- roboty edukacyjne mBot wraz z akcesoriami.

Uczennice klasy 6 pod opieką Pana Jerzego Zyguły już zaczęły testować możliwości robotów edukacyjnych.