WYCIECZKA DO GLIWIC

25 kwietnia uczniowie klas młodszych z rodzicami i klasy starsze wybrały się do Teatru Miejskiego  w Gliwicach, gdzie wzięli czynny udział w spektaklu NIEZWYKŁY LOT PILOTA PIRXA. Przedstawienie na motywach opowiadań Stanisława Lema okazało się teatralnym lotem w kosmos. Wszyscy wsiedliśmy na pokład rakiety i wspólnie z pilotem Pirxem wyruszyliśmy w lot egzaminacyjny. W przestrzeni kosmicznej czekały na nas nieprzewidziane sytuacje. Pirx zdobył uprawnienia pilota- kosmonauty, a my wyszliśmy z teatru z certyfikatami Akademii Kosmonautycznej im. Konstantego Ciołkowskiego.

Następnie odwiedziliśmy Palmiarnię położoną na terenie rozległego Parku im. Fryderyka Chopina. Podziwialiśmy bananowce, rośliny cytrusowe, przyprawowe oraz egzotyczne palmy i kaktusy, pochodzące z Australii, Afryki i obu Ameryk. W czterech tematycznych akwariach zobaczyliśmy kilkadziesiąt gatunków ryb.

Ostatnią atrakcją było FUNZEUM-muzeum światła i koloru. Odwiedziliśmy wystawę kolorów, gdzie czkały na nas ekspozycje w siedmiu kolorach. Były tam wielkie plastry miodu, zielona dżungla i wiele innych. Odwiedziliśmy też salę z pryzmatem – bryłą pokazującą z jak wielu barw tak naprawdę składa się białe światło. Na  koniec był czas na zabawę.

Zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do Jeżówki.