Wizyta klasy 8 w Auschwitz-Birkenau

26 września uczennice klasy ósmej z naszej szkoły wspólnie z uczniami klas siódmej i ósmej z Zespołu Szkół w Gołaczewach pod opieką swoich nauczycieli zwiedziły Miejsce Pamięci i Muzeum AUSCHWITZ-BIRKENAU były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

Miejsce to stało się symbolem Holokaustu europejskich Żydów i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Romach i przedstawicielach innych narodów.

Wizyta w Auschwitz to ważne doświadczenie edukacyjne, pomagające  lepiej zrozumieć historię ale także współczesny świat.

Jeden z wniosków,  płynących  z tej unikatowej lekcji to, że nie można obojętnie patrzeć na zło i krzywdę innych. Jeśli  nie zareagujemy w porę,  zło kiedyś spotka także  nas samych.