Wycieczka do Chorzowa

19 września uczniowie oddziału przedszkolnego, klas trzeciej  i piątej, pod opieką Pań Haliny Makowskiej i Danuty Mól oraz swoich rodziców uczestniczyli w wycieczce do Chorzowa.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili Śląski Ogród Zoologiczny, w którym zobaczyli wiele egzotycznych gatunków zwierząt i zdobyli cenne informacje na ich temat. Dowiedzieli się też, jak można chronić zwierzęta, aby przetrwały dla przyszłych pokoleń.

Drugim ważnym miejscem na trasie  było Planetarium Śląskie. Niedawno  zakończyła się modernizacja i przebudowa planetarium, które obecnie jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na świecie. Dla uczniów  bezpośredni kontakt  z astronomią i geofizyką, możliwy w salach planetarium był  bardzo interesujący.

Uczestnicy serdecznie dziękują Pani  Halinie Makowskiej za zorganizowanie  udanej wycieczkiUśmiech