Laboratorium przyszłości - podsumowanie maja

Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci był wykorzystywany w maju następujących aktywnościach.

Klasa 4 w ramach zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów poznała płytkę Micro:bit – doskonałego mikrokontrolera w zastosowaniach edukacyjnych. Na zajęciach w maju uczniowie tworzyli proste programy, takie jak migające diody LED na wyświetlaczu, wyświetlanie tekstu na ekranie, odczytywanie danych z wbudowanych czujników itp. Do programowania wykorzystywali środowisko programistyczne MakeCode.

Dla uczniów klasy VIII zostały zaprojektowane i wydrukowanie na drukarce 3D koniczynki na szczęście, które wręczono ósmoklasistom przed egzaminem.