Festiwal Zawodów w Małopolsce 2023

Dnia 27 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 8 wraz z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Tczycy pod opieką pana Jerzego Zyguły uczestniczyli w Targach Edukacyjnych - Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2023.  Na terenie hali EXPO w Krakowie zostały przygotowane stoiska wystawiennicze, na których wszyscy chętni mogli zapoznać się z ofertami placówek edukacyjnych Małopolski.

Festiwal Zawodów to – dla ósmoklasistów, stojących przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia – okazja do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół średnich. Uczniowie mogli nie tylko oglądać stoiska, ale również brać udział w warsztatach i pokazach – wszystko po to, by zachęcić absolwentów szkół podstawowych do wyboru promującej się szkoły.

Placówki edukacyjne na prezentację swojej oferty znalazły wiele ciekawych sposobów. Na zaaranżowanych stosownie do profilu stoiskach, sami uczniowie pokazują, jakie praktyczne umiejętności zdobywają w swojej szkole. Kucharze przygotowują wykwintne potrawy, kelnerzy podają do stołu, krawcy szyją, fryzjerzy czeszą, murarze murują ściany a uczniowie klas mundurowych z dumą prezentują broń. Mechanicy rozbierają i składają silniki aut i motocykli, informatycy prezentują programy komputerowe, mechatronicy i elektronicy sterują maszynami, dronami i robotami. Szkoły medyczne pozwalają m.in., na ćwiczenia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Na stoisku poligrafów i specjalistów od mediów na poczekaniu powstają materiały reklamowe i sesje fotograficzne.

Ogrom wrażeń, wiele możliwości bezpośrednich rozmów z przedstawicielami szkół, bogata oferta informacyjna, tego wszystkiego nasi uczniowie mogli doświadczyć.