Laboratorium przyszłości - podsumowanie marca

Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci był wykorzystywany w każdej klasie.

Klasa 4 w marcu w ramach zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów projektowała w programie Tinkercad znaki drogowe, które po wydrukowaniu na drukarce 3D zostaną wykorzystane w makiecie skrzyżowania.

Klasa 7  w ramach zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów zapoznała się z mikrokontrolerem Arduino Uno. Uczniowie poznali działanie środowiska Arduino IDE, wgrywając kilka przykładowych skryptów i obserwując ich działanie. Poznali składnię kodu w środowisku Arduino IDE i budowę podstawowego programu, zapoznając się z funkcjami setup() i loop(). Pierwszym zadaniem było napisanie skryptu do sterowania diodą LED.

Dla zróżnicowania zajęć wykorzystując roboty MBot uczniowie wykonali reklamę świetlną z użyciem wyświetlacza LED.

Ostatnie zajęcia w miesiącu (także na informatyce) przeznaczone zostały na zastosowanie aparatu fotograficznego jako kamery i nakręcenie materiałów filmowych do zadania związanego z podstawowym montażem filmowym.

Aparat fotograficzny został wykorzystany, to relacji ze szkolnego „Dnia Kobiet”.

Klasa 8 w ramach lekcji fizyki zapoznała się z obwodami elektrycznymi i ich schematami, posiłkując się  zestawami Forbot przeznaczonymi do nauki podstaw elektroniki. Uczniowie zbudowali obwody szeregowe i równoległe prądu stałego z wykorzystaniem źródła prądu, diod LED, rezystorów, przewodów łączeniowych i wyłączników.