Laboratorium przyszłości - podsumowanie lutego

Sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” #LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci mimo ferii zimowych i krótszego miesiąca był wykorzystywany równie intensywnie jak poprzednio.

Klasa 4 w lutym w ramach zajęć rozwijających zainteresowania i uzdolnienia uczniów kontynuowała lekcje z robotem MBot. Uczniowie zapoznali się z rywalizacją w budowie i poruszaniu się robotami Linefollower. Do zadania wykorzystali znany im MBot. Zadanie polegało na optymalizacji programu do poruszania się po torze i uzyskaniu jak najszybszego przejazdu.

Klasa 7 rozpoczęła zajęcia z mikrokontrolerami. To element obowiązkowego wyposażenia „Laboratoriów Przyszłości”. Choć w klasie siódmej dominują dziewczęta, to nie trzeba było ich długo przekonywać do otwarcia pudełek i zapoznania się z zawartością zestawów. Początek to poznanie podstaw elektroniki i wykorzystania elementów elektronicznych takich jak: rezystory, diody LED, przełączniki i elementy zasilające do zbudowania prostych obwodów elektronicznych. W marcu przyjdzie czas na mikrokontroler Arduino Uno.