Laboratoria przyszłości - w 2022 r. wykorzystaliśmy drugą transzę środków

Nasza szkoła bierze udział  w programie "Laboratoria Przyszłości". Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Program ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach "Laboratoriów Przyszłości" organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Więcej o programie w linku poniżej:

W ramach projektu otrzymaliśmy kwotę 30 tys. złotych. W roku 2022 roku wydaliśmy pozostałe 40% otrzymanej dotacji na:

• stację lutowniczą wraz z materiałami eksploatacyjnymi
  • mikrofon, statyw z akcesoriami, oświetlenie do realizacji nagrań
  • mobilną tablicę suchościeralną
  • wyposażenie  i materiały do pracowni technicznej (wiertarko-wkrętarka z akcesoriami, imadło, piły i pilniki, wyrzynarka ręczna z akcesoriami, pistolety do kleju na gorąco, noże do cięcia, taker)
  • pomoce projektowe (zestaw elektroniczny).